Kultura 25 lip 2020 | kp
Melomani! Rusza cykl miniwykładów w sieci o improwizacji

fot. Anna Kopeć/archiwum

Nowy projekt „Improwizuj!” prowadzony przez Krzysztofa Herdzina – pianistę, kompozytora, dyrygenta, aranżera i pedagoga – to cykl sześciu wykładów. Ich tematyka dotyczyć będzie improwizacji i harmonii.

Cykl powstał z inicjatywy samego muzyka. – Od wielu lat otrzymywałem pytania o rozszerzenie mojej działalności edukacyjnej. Wykładam w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, ale pomyślałem, że dobrze byłoby stworzyć coś, co będzie dostępne dla wszystkich, którzy zajmują się lub choćby interesują się muzyką – mówi Krzysztof Herdzin. – W czasie, gdy działalność koncertowa została zawieszona, w końcu znalazłem czas na realizację mojego pomysłu i mam nadzieję, że przyczyni się to do popularyzacji niełatwej sztuki improwizacji.

fot. Anna Kopeć/archiwum

Muzyk po raz pierwszy w swojej karierze będzie dzielił się wiedzą i doświadczeniem z szerszym gronem odbiorców. Cykl sześciu miniwykładów realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura, w sieci.

Odcinki regularnie pojawiać się będą na kanale YouTube Krzysztofa Herdzina. Pierwszy dotyczący wprowadzenia do improwizacji jest już dostępny w sieci.

Miniwykłady kierowane są przede wszystkim do muzyków różnych specjalności, ale również do osób niezwiązanych zawodowo z muzyką. Każdy z odcinków odnosić się będzie do innego zagadnienia przedstawionego od strony teoretycznej, a także ilustrowany będzie przykładami improwizowanymi na fortepianie. 

Informacja prasowa (Maja Komorowska-Manijak)

kp Autor