Kultura 30 lip 18:17 | ak
Piosenki Krzysztofa Krawczyka na „Rzece Muzyki” [ZAPOWIEDŹ]

fot. UMB

W niedzielne (31 lipca) popołudnie w amfiteatrze Opery Nova zabrzmią najsłynniejsze przeboje Krzysztofa Krawczyka. O godz. 19.00 polski aktor teatralny i filmowy, Mariusz Ostrowski wcieli się w muzycznego idola wszystkich Polaków. Wstęp na koncert jest wolny.

Wraz z rozpoczęciem wakacji do amfiteatru przy Operze Nova powrócił cykl koncertów „Rzeka Muzyki”. Do tej pory usłyszeliśmy: Izabelę Trojanowską, Joannę Aleksandrowicz z zespołem, Monikę Kuszyńską i Magdalenę Kumorek.

W niedzielę, będzie to już piąta odsłona „Rzeki Muzyki”. Tym razem dla bydgoszczan zaśpiewa Mariusz Ostrowski, polski aktor teatralny i filmowy, uczestnik 8. edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W jego wykonaniu usłyszymy największe hity Krzysztofa Krawczyka.

W zeszłą niedzielę, 24 lipca odbył się czwarty koncert w tegorocznym cyklu. Dla bydgoszczan śpiewała Magdalena Kumorek. - Koncert Magdaleny Kumorek zachwycił bydgoską publiczność. Połączenie fantastycznych tekstów Leśmiana, aranżacji muzycznej Piotra Dziubka i scenicznej kreacji artystki stworzyło wspaniały i ambitny projekt muzyczny. Magdalena Kumorek wyśpiewała m.in. Dwoje ludzieńków, Niewidzialnych, Jadwigę czy Pannę Annę, dając jednocześnie popis gry aktorskiej. Było wzruszająco, czasami radośnie, a czasami frywolnie - czytamy w Oficjalnym Serwisie Bydgoszcz (Bydgoszcz.pl).

fot. UMB

W ramach cyklu „Rzeka Muzyki” zaplanownao jeszcze:

7.08. Koncert Aga Zaryan
14.08. Beata Marczewska i Tomasz Muszyński - „Młynarski kontra Osiecka”
21.08. Koncert Magdy Steczkowskiej „Nie tylko o miłości”
28.08. „Tribute to Wodecki” - koncert w wykonaniu uczestników Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Piotra Dąbrowskiego

Wszystkie koncerty są ogólnodostępne i darmowe, rozpoczynają się o godz. 19.00. 

 

Na podst. Oficjalny Serwis Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

ak Autor