Kultura 19 sty 2022 | Redaktor
Premiera słuchowiska Jarosława Jakubowskiego. Teatr Polskiego Radia zaprasza  

fot. Wojciech Kusiński/Teatr Polskiego Radia, Facebook

W czwartek (20 stycznia) o godzinie 21.00 w radiowej Jedynce odbędzie  się premiera słuchowiska „Dom pod lasem”. Dramat Jarosława Jakubowskiego wyreżyserował Piotr Skotnicki.

– Samotny dom na odludziu, śnieżyca, wilki, dwie kobiety i ten obcy. I jeszcze przeszłość, która zawsze pojawia się nie w porę. Dramat „Dom na odludziu” Jarosława Jakubowskiego to trzymająca w napięciu, kameralna opowieść o samotności, tęsknocie i niespełnieniu, ale też o odwadze podjęcia walki o siebie. Zadaje też pytanie, na ile można to uczynić, nie raniąc przy tym innych. Gęsta emocjonalnie historia nie pozostawi słuchacza obojętnym – czytamy na fanpage’u Teatru Polskiego Radia na Facebooku. 

Za realizację akustyczną odpowiada Paweł Szaliński. Reżyser Piotr Skotnicki.skomponował muzykę; kierownictwo produkcji sprawuje Mateusz Wyderka. Występują: Ewa Dałkowska, Dominika Ostałowska, Paweł Ciołkosz.

Jarosław Jakubowski - bydgoszczanin, poeta, prozaik, dramatopisarz, krytyk literacki, dziennikarz, doradca wojewody kujawsko-pomorskiego ds. kultury

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor