Kultura 5 cze 2020 | Redaktor
Przeboje Wodeckiego i Jarockiej w KPCK. Zaśpiewa Matylda Podfilipska

W piątek (5 czerwca) Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne wydarzenie z internetowego cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”. Tym razem zaśpiewa Matylda Podfilipska.

W wykonaniu aktorki usłyszymy przeboje m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Grażyny Łobaszewskiej czy Ireny Jarockiej. Podczas koncertu przy fortepianie towarzyszyć jej będzie Igor Nowicki.

– Repertuarem powrócę do tego, co pomaga mi w utrzymaniu dobrego nastroju i odnalezieniu równowagi. Przygotowałam składankę zaskakującą i mam nadzieję, że będzie zabawnie i wzruszająco, ale też momentami poważnie – zapowiada Matylda Podfilipska.

Matylda Podfilipska ukończyła Wydział Aktorski łódzkiej filmówki w 2003 roku. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, gdzie jak do tej pory przygotowała kilkadziesiąt ról (aktualnie gra m.in. w spektaklach: „Wróg się rodzi”, „Napis”, „W co się bawić?”, „Hamlet”). Ma na swoim koncie epizody w filmach „Julia wraca do domu” Agnieszki Holland i „Syberiada polska” Janusza Zaorskiego, rolę w Teatrze Telewizji „Na wsi” w reżyserii Piotra Mikuckiego i serialu „Diagnoza”.

Chętnie bierze udział w działaniach wokół teatru – czytaniach performatywnych, warsztatach z dziećmi (jest inicjatorką akcji Teatr i Rodzina w Teatrze Horzycy). Laureatka nagrody Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP za rolę Natalii Pietrowny w spektaklu „Miesiąc na wsi” w reżyserii Andrzeja Bubienia na XXI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2003 r.) W 2013 otrzymała Wilama dla najpopularniejszej aktorki. Parokrotnie nagradzana przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2014 roku wraz z mężem, fotografem Wojtkiem Szabelskim założyła WEJŚCIÓWKĘ – galerię fotograficzną połączoną z kawiarnią artystyczną w podziemiach Teatru Horzycy, w której promuje dobrą literaturę, poezję, kabaret literacki, wspólne muzykowanie i gorące dyskusje na poziomie.

Transmisję na żywo KPCK przeprowadzi o 18.00 na swoim profilu na Facebooku (Kujawsko-pomorskie centrum kultury w bydgoszczy / kpck), materiał opublikuje także na kanale YouTube.

Jędrzej Kubiak, manager kultury KPCK (zmiany - red.)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor