Kultura 16 kwi 2020 | kd
Stypendia artystyczne marszałka województwa. Trwa nabór do drugiej edycji

fot. Urząd Marszałkowski

Do 15 maja trwa nabór wniosków w ramach drugiej tury stypendiów artystycznych marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Stypendia marszałka województwa przyznawane są od czternastu lat, a w bieżącym roku już drugi raz. Jest to forma wsparcia finansowego dla utalentowanych osób zajmujących się upowszechnianiem kultury. W ramach realizacji stypendium można m.in. zorganizować wystawy, opublikować książki, nagrać płyty i filmy lub podjąć dodatkową edukację artystyczną.

- Wspieranie twórców i animatorów kultury, a także osób poświęcających się opiece nad zabytkami to dla nas niezwykle ważne zadanie. Nasz region jest miejscem przyjaznym szeroko rozumianej kulturze, a najwartościowsze projekty w tej sferze i najciekawsze postaci znajdują oparcie w mecenacie samorządu województwa. Zachęcam do aplikowania o to wparcie - mówił marszałek Piotr Całbecki.

W pierwszej edycji tegorocznego programu stypendialnego przyznano trzynaście stypendiów. Wsparcie wyniosło od czterech do dziewięciu tysięcy złotych.

Ze względu na epidemię, projekty te mogą być realizowane w trybie online lub udostępniane w formie elektronicznej. Nabór wniosków potrwa do 15 maja.

Inf. na podst. Urząd Marszałka woj. kujawsko-pomorskiego

kd Autor