Kultura 22 kwi 2019 | Redaktor
W Światłowni songi, covery i hiciory [ZAPROSZENIE]

fot. Krzysztof Krzempek

Majówkę można rozpocząć już w kwietniu w Światłowni (Świętej Trójcy 15). W piątek (26 kwietnia) wystąpi Grzegorz Bukała, a dzień później Steffi Mal.

Grzegorz Bukała – lider i współzałożyciel Wałów Jagiellońskich wystąpi sam z gitarą. Zaśpiewa zarówno piosenki z nominowanej do Fryderyków’2009 płyty „Pocztówki z Macondo” , jak i te śpiewane wespół z „Wałami”.  Ale będzie też sporo niespodzianek – wyciągnięte z lamusa „hiciory” z początków jego kariery i kilka najnowszych, dotąd jeszcze niepublikowanych. I na pewno nie zabraknie paru songów powstałych podczas 15. lat przeżytych przez artystę w Bydgoszczy.

Koncert w piątek (26 kwietnia), początek o godz. 18.00.

Wstęp-cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci – 8 zł.


fot. Światłownia

Steffi Mal (Stefania Malinowska) – bydgoska wokalistka, uzdolniona muzycznie i plastycznie. Animatorka imprez dla dzieci i dorosłych. Trenowała gimnastykę akrobatyczną na obiektach sportowych KKS „Brda”i WKS „Zawisza”. Obecnie instruktor gimnastyki tanecznej.

Ma za sobą współpracę z muzykami w kraju i za granicą, z zespołami: „Polish Music Band-SAS”, „Rajd Band”, „The Brass Band”, „Karo”, „Kapelnia Rodeo”, „Silver Duo”. Wystąpi z coverami znanych utworów polskich i zagranicznych.

Koncert w sobotę (27 kwietnia), początek o godz. 18.00

Wstęp-cegiełka na Światłownię – 10 zł, niepełnosprawni, emeryci, studenci – 8 zł.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor