Kultura 9 gru 14:01 | Redaktor
Sylwestrowo i kolędowo. Opera w wirze przygotowań

Próba do koncertu sylwestrowo-noworocznego w 2018 roku/fot. Anna Kopeć

Bilety na sylwestrowo-noworoczne wieczory w Operze Nova tradycyjnie rozeszły się na pniu. Po świętach można będzie jeszcze „załapać się” na wejściówki – tj. miejsca stojące.

W tym tygodniu w Operze Nova na przemian odbywają się próby przed koncertami sylwestrowo-noworocznymi i świątecznymi.

W poniedziałek (9 grudnia) z artystami spotyka się reżyser „sylwestrów” Sebastian Gonciarz, realizujący te produkcje od 2009 roku. Łącznie, od 28 grudnia do 1 stycznia 2020 roku odbędzie się osiem „szampańskich” koncertów. Podpowiedzią do tegorocznej edycji jest, jak zdradza szefowa promocji bydgoskiej opery Ewa Chałat, „Rio-Moskwa”.

Od 27 grudnia do nabycia będą „wejściówki” - na miejsca stojące.

Za realizację koncertu odpowiadają: Maciej Figas (kierownictwo muzyczne), Henryk Wierzchoń (przygotowanie chóru), Iwona Runowska (choreografia), Mariusz Napierała (scenografia), Monika Ostrowska (kostiumy), Sebastian Gonciarz (reżyseria i reżyseria świateł), Grzegorz Skroński i Marek Nowak (projekcje multimedialne).

We wtorek (10 grudnia) z chórem i orkiestrą pracować będzie Bohdan Jarmołowicz, dyrygent i aranżer utworów, które zabrzmią podczas koncertów „Tryumfy Króla Niebieskiego” 4 i 5 stycznia. Polskie i europejskie kolędy i polskie piosenki o tematyce świątecznej i zimowej wykonają: Henryk Miśkiewicz - saksofonista, legenda polskiej muzyki, Dorota Miśkiewicz - wokalistka jazzowa, Jolanta Wagner - solistka Opery Nova i Jacek Zieliński - wokalista. Towarzyszyć im będą Chór i Orkiestra Opery Nova. Usłyszymy 30 utworów w nastrojowej oprawie scenograficznej.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor