Kultura 22 sty 14:03 | mk
Tak będzie wyglądać strefa wejściowa Muzeum Farmacji [WIZUALIZACJE]

projekt Marty Simon, mat. Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Trwają przygotowania do udostępnienia zwiedzającym dawnych pomieszczeń Apteki „Pod Łabędziem”. Strefa wejściowa zostanie zaaranżowana według projektu studentki UTP, Marty Simon.

Zbiory dawnego Muzeum Farmacji Apteki „Pod Łabędziem” przy ul. Gdańskiej 5 (około ośmiu tysięcy pozycji) w 2017 roku stały się własnością Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Obecnie trwają przygotowania do udostępnienia pomieszczeń zwiedzającym.

W ramach stałej wystawy „Aptekarstwo bydgoskie” będzie można zobaczyć zabytkową izbę ekspedycyjną z przełomu XIX i XX w., izbę recepturową z lat 70. XX w. oraz laboratorium galenowe z przełomu XIX i XX wieku. To ostatnie, jak podkreślają pracownicy MOB, stanowi unikat w skali kraju.

Do pomieszczeń z ekspozycją prowadzić będzie strefa wejściowa. Do jej zaprojektowania, za pośrednictwem Fundacji Rozwoju UTP, zostali zaproszeni studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Spośród 11 projektów wybrano pracę studentki wzornictwa, Marty Simon.

– Zależało nam na nowoczesnym wnętrzu, które byłoby merytorycznym wprowadzeniem zwiedzającego w tematykę historii farmacji. W tym miejscu znajdą się nie tylko gabloty z zabytkami, ale także strefa picia herbat ziołowych – tłumaczy Gabriela Frischke z Działu Historii Medycyny i Farmacji MOB.

Muzeum ma zostać otwarte w drugiej połowie roku. 

Czytaj także: Kolejne zabytki aptekarskie w Muzeum Okręgowym

Na podstawie: komunikat Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

mk Autor