Kultura 26 kwi 2019 | Redaktor
Wieczór z kryminałem: spotkanie z Robertem Małeckim i Pawłem Gilewskim

fot. kpck

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu „Autor i aktor”. Będzie to przedpremierowe spotkanie z Robertem Małeckim, autorem książki „Wada”. Literacko-teatralny wieczór z kryminałem odbędzie się dzisiaj, tj. w piątek (26 kwietnia).

Podczas wieczoru, który będzie miał formę audycji na żywo, będzię można zobaczyć inscenizację teatralną w wykonaniu Pawła Gilewskiego (absolwenta Akademii Teatralnej w Warszawie), na scenie pojawi się aktorka znana m.in. z serialu „M jak Miłość” oraz wokalistka zespołu Ex Maanam Karolina Gibki. Stałym elementem spotkań jest również dyskusja, o kryminałach publiczność porozmawia z Ewą Dąbską z Polskiego Radia Pik.

Akcja kryminału ,,Wada” rozgrywa się w naszym regionie: Groźne burze nad Chełmżą i nieznośne sierpniowe upały. Na leśnej polanie w pobliżu jeziora, komisarz Bernard Gross trafia na pusty, zakrwawiony namiot. Stopniowo odkrywa wokół niego znacznie więcej śladów krwi. Wszystko wskazuje na brutalną zbrodnię, której ofiarą mogła paść młoda kobieta. Kłopot w tym, że Gross nie ma żadnego punktu zaczepienia. Brak ciała ofiary, narzędzia zbrodni i sprawcy. Zbyt wiele niewiadomych i zbyt wiele mylnych tropów, którymi musi podążyć, by w gęstniejącym mroku odnaleźć przerażającą prawdę. Prawdę, która odsłoni rodzinną tajemnicę sprzed wielu lat” - czytamy w zapowiedzi.

Początek spotkania w KPCK (pl. Kościeleckich 6) o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Źródło: KPCK

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor