Kultura 14 lip 2019 | Redaktor

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” zaprasza w poniedziałek (15 lipca) na plenerowy koncert „Bom Dia Polsko”. W programie folklor polski i brazylijski.

Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję podziwiać śpiewy i tańce polonijnych zespołów z Brazylii. Wystąpią „Wisła” z Kurytyby, „Karolinka” z Sao Mateus do Sul oraz gospodarze - „Ziemia Bydgoska”. 

Artystyczne widowisko odbędzie się o godz. 19.00 na placu przed Filharmonią Pomorską przy muzycznej fontannie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne. Bydgoski zespół w 2016 roku gościł w Ameryce Południowej. Wówczas grupa wyjechała w ramach programu „Współpraca z Polonią i Polakami”, realizując projekt „Kto Ty jesteś? ...Polak mały”, podczas którego zespół promował polską kulturę, a przede wszystkim region kujawsko-pomorski w stolicy brazylijskiej Polonii, w Kurytybie.

Wspólne koncertowanie, polskie tańce, muzyka i śpiew przyczyniły się do integracji środowisk polonijnych. Warto dodać, że jeden z tancerzy zespołu, Lucas Moura, pochodzi z Brazylii, a podczas koncertu „Bom Dia Polsko” zatańczy zarówno z „Ziemią”, jak też swoimi przyjaciółmi z „Wisły”. 

Goście z Brazylii już przyjechali:

I przywitali się z Polską:

sw

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor