Ludzie 18 lis 15:17 | Redaktor
Apel poległych, kwiaty i animacje. Patriotyczne spotkanie z „Dziecięcym Graffiti” [ZDJĘCIA]

fot. Wiesław Kajdasz

Dzieci z niepełnosprawnością, ich rodziny i przyjaciele podczas integracyjnej imprezy patriotycznej w lesie w Nadleśnictwie Bydgoszcz, uczcili 104. rocznicę odzyskania niepodległości. W sobotę (12 listopada), pod pomnikiem ku czci pomordowanych Polaków złożyli kwiaty i śpiewali pieśni patriotyczne.

Spotkanie pod hasłem „Patriotyzm z Dziecięcym Graffiti„ odbyło się nieopodal bydgoskiego Portu Lotniczego. Uczestnicy wzięli udział w uroczystym przemarszu z pieśniami patriotycznymi na ustach pod pomnik 51 pomordowanych w 1939 roku Polaków. Tu odbył się Apel Poległych i złożone zostały kwiaty i znicze. 

fot. Wiesław Kajdasz

- Ważne wydarzenia są godne utrwalenia, tym bardziej, gdy dotyczą spraw najważniejszych związanych z naszą tożsamością w Narodowym Dniu Niepodległości. „Bóg, Honor, Ojczyzna„ w tym roku wybrzmiało jeszcze dobitniej dzięki współpracy z dotychczasowymi i nowymi partnerami - zauważa Piotr Częstochowski, inicjator wydarzenia.

fot. Roman Starzyk/ ZSCh

W pobliskim „Barze pod kogutem” dzieci brały udział w animacjach przy ognisku i sali kominkowej. Uczestniczyły również w koncercie pieśni patriotycznych, religijnych i harcerskich. 

fot. Wiesław Kajdasz

Zwieńczeniem spotkania był bal w stylu retro, podczas którego zabrzmiały przeboje z dawnych lat.

fot. Wiesław Kajdasz

W organizację wydarzenia oprócz organizacji, które na co dzień zajmują się dziećmi z niepełnosprawnościami, włączyli się wspólnie m.in. Instytut Pamięci Narodowej - delegatura w Bydgoszczy, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Bydgoszcz, a także oddział przygotowania wojskowego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, z amerykańskimi żołnierzami na czele.

 

Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw, np. spotkania muzealna, organizuje okolicznościowe imprezy i wspólne wyjścia.Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw, np. spotkania muzealna, organizuje okolicznościowe imprezy i wspólne wyjścia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor