Ludzie 20 maj 2021 | mk
Dach nad głową znaleziony! Jest pomoc dla bezdomnego pana Zygmunta

Pan Zygmunt, któremu pomaga Stowarzyszenie „Dzięki Wam”/fot. Stowarzyszenie „Dzięki Wam”, Facebook

16 maja informowaliśmy, że Stowarzyszenie „Dzięki Wam” szuka nowego lokum dla pana Zygmunta. Apel wolontariuszy szybko znalazł odzew. 87-latek dostał dwie propozycje pomocy.

Starszy mężczyzna na razie koczuje w budynku nienadającym się do mieszkania. Od grudnia opiekują się nim wolontariusze stowarzyszenia „Dzięki Wam” – pomogli w zdobyciu węgla na zimę, dostarczają żywność. Teraz poszli o krok dalej, szukając miejsca, gdzie mógłby godnie spędzić starość. – Walący się dach na głowę wymusił pilną interwencję. POSZUKUJEMY domku gospodarczego lub malutkiego mieszkanka – innymi słowy DACHU NAD GŁOWĄ dla sympatycznego, bezdomnego p. Zygmunta, któremu leje się na głowę w dotychczasowym miejscu koczowania … – pisali na Facebooku.

Akcja szybko przyniosła rezultat. – Siła Waszych serc poruszonych apelem o pomoc dla leciwego p. Zygmunta (…) jest niesamowita i piękna! DZIĘKI WAM, a dokładniej dzięki p. Monice i p. Maksymilianowi otrzymaliśmy nawet dwie propozycje nowego lokum. DZIĘKUJEMY! – przekazali wolontariusze.

Teraz decyzja należy do pana Zygmunta. – Niezależenie od niej, na pewno nie zostawimy go samego – zapewniają członkowie stowarzyszenia.

mk Autor