Ludzie 3 lip 2022 | ak
„Dziecięce Graffiti” nabiera wiatru w żagle [ZDJĘCIA]

fot. Roman Starzyk/ ZSCh

Wraz z zakończeniem roku szkolnego „Dziecięce Graffiti”, organizacja non-profit skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców, rozpoczęła wakacje.

Medale za wiek historii

Ludzie 15 lut 11:58

Dwustu lat!

Ludzie 31 sty 11:19

Dla podopiecznych „Dziecięcego Graffiti” po intensywnej pracy w roku szkolnym 2021/2022 przyszedł czas na odpoczynek.

Wakacje rozpoczęli od pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. - Jedziemy , aby podziękować za otrzymane dotychczas łaski oraz prosić o zdrowie, dalszą opiekę i możliwości rozwoju dla naszej grupy Dziecięcego Graffiti. Planujemy też w miarę możliwości przejść Drogą Krzyżową, oraz zaczerpnąć Cudownej Wody ze źródełka - tłumaczy Piotr Częstochowski, pomysłodawca inicjatywy „Dziecięce Graffiti”.  

fot. nadesłane

Celem podróży było Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku, gdzie w ubiegłych latach w regatach kończących Festiwal Sportów Wodnych Dziecięce Graffiti wywalczyło puchary. Członkowie grupy mają nadzieję, że tegoroczne wakacje również przyniosą im liczne sukcesy.  

fot. Roman Starzyk/ ZSCh

- Z sentymentem wspominamy pierwszy wyjazd pełen obaw naszych opiekunów, że ktoś nie umie pływać, że się boi wody, że ma chorobę morską, że nie da rady wejść na pokład żaglówki, a jak już wejdzie to nie będzie mógł w dowolnym momencie z niej wysiąść - wspomina Częstochowski.

Podopieczni planują też udział w warsztatach Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych, gdzie zapewne poprawią kondycję, będą szkolić się i zdobywać nowe umiejętności.

fot. nadesłane

Zapowiadają też spotkania integracyjne z radosnymi pląsami, przy akompaniamencie muzycznym wykonywanym przez kilku zaprzyjaźnionych muzyków. 

ak Autor