Ludzie 16 sty 2022 | mk
Kolędowanie w szpitalu dziecięcym. Młodzież przygotowała prezenty i życzenia [ZDJĘCIA]

fot. Zespół Szkół nr 33 - szkoła szpitalna w Bydgoszczy (Facebook)

Młodzież z duszpasterstwa „Martyria” zorganizowała zbiórkę podarunków dla pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego. Podczas akademickich Mszy świętych udało się zebrać 113 prezentów, które w sobotę (15 stycznia) dostarczono do szpitala. Nie zabrakło także życzeń, zarówno listownych, jak i nagranych.

Przed pandemią młodzi ludzie wraz z duszpasterzem kolędowali w salach szpitalnych na żywo; tym razem akcja musiała zostać dostosowana do nowych warunków. Podarunki przekazano naczycielom Zespołu Szkół nr 33 (szkoły szpitalnej), którzy rozdali je uczniom.

– Młodzież z 4don 4Lord z opiekunem ks. Piotrem Wachowskim udowodnili, że pomimo ciężkiej sytuacji covidowej nie zapominają o naszych małych i dużych pacjentach Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego – piszą na Facebooku nauczyciele szkoły. – Na wszystkich oddziałach dzieci otrzymały drobne upominki przygotowane właśnie przez młodzież, która co roku kolędowała w szpitalu. Z całego serca pragniemy podziękować za ten przemiły gest, upominki i listy, które wzruszyły nie tylko naszych podopiecznych – dodają.

– Dziękujemy bardzo każdemu, kto wsparł nasze działanie. Chwała Panu! – czytamy na facebookowym profilu 4don 4Lord.

Poniżej życzenia nagrane przez młodzież.

Zdjęcia: Zespół Szkół nr 33 - szkoła szpitalna w Bydgoszczy, Facebook

 

mk Autor