Ludzie 21 paź 20:53 | ak
Muzealne spotkanie z „Dziecięcym Graffiti”. Wrócili po wakacyjnej przerwie [ZDJĘCIA]

fot. Piotr Częstochowski

Bydgoska organizacja non profit „Dziecięce Graffiti” wraca po wakacyjnej przerwie. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy po raz kolejny zaprosiło osoby z niepełnosprawnościami i ich bliskich na muzealne zajęcia.

Pierwsze po wakacjach muzealne spotkanie odbyło się w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 4. We wtorek (18 października) uczestnicy projektu „Dziecięce Graffiti” obchodzili „Święto drzewa”, które przypada 10 października. Zajęcia prowadziła Dominika  Raduńska-Pacholska, kustosz muzeum. 

Ze względu na niesprzyjającą pogodę uczestnicy nie szukali w Parku Kazimierza Wielkiego - wcześniej zaplanowanych - pomników przyrody. Natomiast odnaleźli  jesienne przedstawienia na ekspozycji „Jan Stanisławski i jego uczniowie”. 

W części warsztatowej grupa poznała właściwości surowców pozyskiwanych z drzew. Na podopiecznych czekała też kulinarna niespodzianka.

- Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny pełen niespodzianek i artystycznych inspiracji. Kustosz przygotowała dla naszej grupy różnego rodzaju herbatki. Opowiadała o ich właściwościach leczniczych i zachęcała do delektowania się ich smakiem - mówił Piotr Częstochowdki, pomysłodawca inicjatywy „Dziecięce Graffiti”.

Ostatnim zadaniem części warsztatowej było tworzenie bukietów z wykorzystaniem kolorowych liści. Uczestnicy uczyli się sztuki układania różyczek i innych kwiatków oraz tworzyli kompozycje  na kartkach.

fot. Piotr Częstochowski

Dziecięce Graffiti jest organizacją non-profit, skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami oraz ich rodziców. Podejmuje szereg cyklicznych inicjatyw – w tym prowadzone przez Muzeum Okręgowe spotkania muzealne – organizuje okolicznościowe imprezy i wspólne wyjścia. 
 

ak Autor