Ludzie 3 paź 20:03 | ak
„Pożegnanie lata” z „Dziecięcym Graffiti” [ZDJĘCIA]

fot. Roman Starzyk/ ZSCh

XVI Integracyjny Spływ Kajakowy „Pożegnanie lata” rzeką Brdą odbył się w sobotę (1 października). Uczestniczyło w nim m. in. „Dziecięce Graffiti”, organizacja non-profit skupiającą dzieci z Zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami.

Z samego rana miłośnicy sportów wodnych spotkali się przy bydgoskim Rondzie Jagiellonów, aby wspólnie pojechać na miejsce startu do Tryszczyna. W programie imprezy znalazło się m.in. przygotowanie sprzętu do wypłynięcia , dopasowanie osad, założenie kamizelek asekuracyjnych i wspólna pomoc przy zajęciu miejsca w kajakach.

fot. Roman Starzyk/ ZSCh

Otoczenie sprzyjało dobrej zabawie. Uczestnicy mogli zrelaksować się, pooddychać świeżym powietrzem i podziwiać przyrodę. Trasa spływu prowadziła do Opławca, gdzie odbyła się impreza integracyjna. Jedną z atrakcji był ciepły posiłek.

fot. Roman Starzyk/ ZSCh

Chętnych w tegorocznym spływie nie brakowało, dopisały pogoda i dobre nastroje. Z pewnością spływ zostanie powtórzony w przyszłości.

XVI Integracyjny Spływ Kajakowy „Pożegnanie lata” dla członków organizacji osób niepełnosprawnych zorganizowała Katedra Fizjoterapii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy przy wsparciu sprzętowym bydgoskie-kajaki.pl oraz studentów kierunku fizjoterapii.

 

Więcej zdjęć w galerii poniżej.

ak Autor