Ludzie 15 lut 19:12 | ak
Walentynkowe spotkanie z Dziecięcym Graffiti – online

fot. nadesłane

Kolorowe stroje, przestrzenne serduszka i koncert życzeń przy dźwiękach akordeonu. W ten sposób podopieczni Dziecięcego Graffiti i ich bliscy spędzali dzień św. Walentego.

Uczestnicy projektu Dziecięce Graffiti ponownie wzięli udział w wirtualnych zajęciach. Spotkanie miało uroczysty charakter: obowiązywały stroje z czerwonym akcentem i maski karnawałowe.

Wirtualne spotkanie okraszono pięknymi opowieściami wprowadzającymi w atmosferę święta zakochanych, m.in. o tym, jak obchodzi się je w różnych krajach. Rozmawiano również o polskiej tradycji dnia św. Walentego i obyczajach ostatkowych.

Nie zabrakło relacji z polskiego miasta zakochanych - Chełmna. Uczestnicy dowiedzieli się, że w kościele farnym w Chełmnie znajdują się relikwie św. Walentego. Tam też zakochani mogą prosić tego świętego o wstawiennictwo w poszukiwaniu miłości.

W części warsztatowej uczestnicy uczyli się, jak zrobić przestrzenną „walentynkę” dla bliskiej sercu osoby, jak wykonać girlandy czy kartki dla ukochanych.

Specjalny koncert życzeń z muzyką na żywo prowadził Leszek Basiński. Podopieczni przesyłali życzenia z dedykacją i wybranym utworem dla swojej walentynki. Zabrzmiały takie piosenki jak „Czerwona jarzębina”, „Szła dzieweczka” czy „Biały miś”.

– To trudny czas dla naszych podopiecznych, wszyscy są spragnieni kontaktu. Przez szereg lat przyzwyczaili się do kalendarza naszych imprez. Wszyscy mamy nadzieję, że niedługo powrócimy do normalności - mówił nam Piotr Częstochowski, pomysłodawca Dziecięcego Graffiti.

Kolejne wirtualne spotkanie ma odbyć się w marcu z okazji Dnia Kobiet.

Dziecięce Graffiti skupia osoby niepełnosprawne i ich bliskich. Uczestnicy wspólnie biorą udział m.in. imprezach integracyjnych, zajęciach rewalidacyjnych. Cyklicznie, obecnie w formule on-line, odbywają się Muzealne Spotkania organizowane przez Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.

fot. nadesłane

 

ak Autor