Filharmonia Pomorska 9 lut 12:13 | Redaktor
Filharmonia czeka  na melomanów. Mistrz i uczeń zagrają Mozarta

Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, fot. Anna Kopeć

Po przeszło trzymiesięcznej przerwie Filharmonia Pomorska wraca do prezentacji koncertów z udziałem publiczności. Już w piątek, 12 lutego o godzinie 19.00 w sali koncertowej zabrzmi muzyka Wolfganga Amadeusa Mozarta.

W programie Koncert na dwa fortepiany Es-dur KV 365 oraz Symfonia nr 33 B-dur KV 319. Na estradzie Capella Bydgostiensis pod batutą Kaia Bumanna i bydgoscy wirtuozi klawiatury: Katarzyna Popowa-Zydroń oraz jej uczeń, Radosław Kurek.  

Katarzyna Popowa-Zydroń występuje w kraju i za granicą. Jako wybitny pedagog Akademii Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy wykształciła wielu znakomitych pianistów, w tym laureatów prestiżowych konkursów. Do grona jej studentów należał m.in. Rafał Blechacz, zwycięzca XV Konkursu Chopinowskiego.

Radosław Kurek - wychowanek Katarzyny Popowej-Zydroń, zdobywca wyróżnienia The Bridget Doolan Prize za najlepsze wykonanie utworu Mozarta na Konkursie Pianistycznym w Dublinie. Koncertuje jako solista i kameralista, pracuje na stanowisku adiunkta w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych.

Bilety - wyjątkowo w cenie 10 złotych - do nabycia w kasie biletowej FP lub na Bilety24.pl. Równolegle z koncertem na żywo prowadzony będzie streaming  na kanale YouTube Filharmonii Pomorskiej.

komunikat Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy

Czytaj także: Opera zawróci w głowie na walentynki! Wracają spektakle na żywo

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor