Opera Nova 12 wrz 2018 | Redaktor
Baśniowy początek sezonu w Operze Nova

materiały Opery Nova

Bydgoska opera rozpoczyna już 62. sezon artystyczny. Od najbliższego piątku do niedzieli (14-16 września) wystawiana będzie baśń baletowa „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Na familijne spektakle opera zaprasza w piątek i sobotę (dwukrotnie: o godz. 11.00 i godz. 17.00) oraz w niedzielę o godz. 17.00. Będzie to już 119. przedstawienie tego tytułu, którego premiera odbyła się w 2000 roku. Dotąd balet obejrzało blisko 76 tysięcy widzów.

Balet oraz Orkiestra Opery Nova pod batutą Kamila Parchety przedstawią taneczną wersję baśni braci Grimm. Muzykę skomponował Bogdan Pawłowski, a choreografię stworzył Henryk Konwiński.

W roli Śnieżki występować będą kolejno: Marta Kurkowska i Natalia Ścibak, jako Książę: Krzysztof Górski i Paweł Nowicki, jako Macocha-Zła Królowa: Angelika Gembiak i Olga Karpowicz.

Opera informuje także, że od wtorku 18 września rozpocznie się sprzedaż biletów na premierę opery komicznej Macieja Małeckiego do libretta Wojciecha Młynarskiego „Awantura w Recco, czyli Drzewko Wolności”. Ta mało znane współczesne dzielo Opera Nova zaprezentuje w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W operowym foyer można już oglądać projekty scenografii Wojciecha Stefaniaka do październikowej premiery.

źródło: Opera Nova

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor