Opera Nova 23 sie 2018 | Redaktor
Tartak w Operze

fot. Opera Nova

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon artystyczny w Operze Nova. Placówka chce zakończyć do tego czasu wszystkie prace związane z modernizacją. Aktualnie jest wymieniana podłoga na scenie.

Za trzy tygodnie rozpocznie się 62. sezon artystyczny w Operze Nova. Aktualnie odbywają się próby w salach zespołów artystycznych. Trwa również modernizacja. W tym momencie wymieniana jest podłoga na scenie.

– Po dekoracjach i horyzontach od dawna nie ma śladu, wszystkie sztankiety u góry; widać całą imponującą przestrzeń, jedną z największych w polskich teatrach. Widoki te przejdą do historii sceny – pisze Ewa Chałat z Biura Prasowego opery. – Firma wykonująca prace ma świadomość upływającego czasu: na początku września nakładana będzie nowa scena obrotowa, a cała opera wynajęta jest na międzynarodowy kongres.

fot. Opera Nova

Prace odbywają się w ramach projektu „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”. Przebudowa rozpoczęła się w 2016 roku i zbliża się ku końcowi. W ramach modernizacji Opera Nova zyskała nowoczesne oświetlenie, poprawiono nagłośnienie sceny głównej i kameralnej oraz przebudowano system sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny głównej. Zostały zakupione nowe instrumenty muzyczne i słuchawki dla osób niedosłyszących. Wyremontowano już podłogi kieszeni scenicznych, zascenia i magazynu dekoracji wysokich.

Źródło: Ewa Chałat / Opera Nova

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor