Osielsko 6 kwi 2019 | Redaktor
Naprawmy to. Serwis interwencyjny w Osielsku

Strona portalu naprawmyto.pl

W Osielsku testują portal naprawmyto.pl, który ma ułatwić zgłaszanie różnego rodzaju problemów w gminie.

Nowe narzędzie umozliwi zgłaszanie róznego typu problemów np. przez telefon. Testy potrawają do 13 maja. Aby uczestniczyć w testowaniu aplikacji należy się zarejestrować jako użytkownik do portalu naprawmyto.pl i do każdego zgłoszenia dodawać przynajmniej jedno zdjęcie problemu. Tylko takie zgłoszenia będą analizowane. Wszelkie anonimy lub zgłoszenia bez zdjęć nie będą brane pod uwagę.

Serwis dostępny jest w Internecie pod adresem http://naprawmyto.pl. Na stronie http://naprawmyto.pl/osielsko. Użytkownicy widzą mapę z alertami, do której mogą dodać własne zgłoszenia. W czasie testów uzytkownicy proszeni są o zgłaszanie faktycznych problemów, testując przy tym oprogramowanie na swoich urządzeniach (komputery, telefony, tablety). Po tym okresie gmina zbierze opinie mieszkańców na temat produktu.

Narzędzie zostało przygotowane dla mieszkańców Osielska na wniosek radnego Pawła Kamińskiego.

Instrukcja:

Dodawanie alertów

Najważniejszą funkcjonalnością strony z perspektywy użytkownika jest możliwość dodania alertu. Jest to też jedna z dwóch funkcjonalności (obok przeglądania dodanych alertów) dostępnych z poziomu aplikacji mobilnych. W celu uproszczenia procesu dodawania alertu, został on podzielony na trzy kroki.

Krok 1 – Zaznaczenie miejsca

Aby rozpocząć dodawanie alertu, należy nacisnąć i przeciągnąć szare kółko znad mapy na wybrane na niej miejsce. Następnie należy potwierdzić wybór, naciskając przycisk „dalej” lub „krok 2” (powyżej listy kategorii).

Krok 2 – Opis alertu

W drugim kroku zobaczymy adres alertu wygenerowany automatycznie na podstawie zaznaczonego punktu na mapie – jeśli jest błędny, można go ręcznie poprawić. Pod spodem widnieje miejsce na opisanie problemu, co ma ułatwić znalezienie i naprawienie go; jest to pole obowiązkowe. W tym kroku można też opcjonalnie dodać zdjęcie pokazujące problem, załączając odpowiedni plik graficzny(o wielkości do 2 MB).

Krok 3 – Wybór kategorii

Ostatnią obowiązkową czynnością przy zgłaszaniu alertu jest wybór odpowiedniej kategorii z podanej listy. Jeśli zgłaszany problem jest wieloaspektowy, użytkownik może wskazać kilka kategorii. Na zakończenie należy nacisnąć niebieski przycisk „wyślij alert” na dole strony. Jeśli alert został dodany anonimowo, użytkownik zostanie przekierowany na stronę informującą o tym, że alert czeka na moderację, a w panelu administracyjnym zgłoszenietakie trafi do zakładki „oczekujące”. Jeśli alert został dodany przez zalogowanego użytkownika, pojawi się niezwłocznie na mapie gminy.

Ze portalu korzysta m.in. Lublin/strona naprawmyto.pl


Źródło: Osielsko.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor