Piłka Nożna 1 wrz 2018 | Redaktor
Cenna wygrana Chemika w Koszalinie

Materiał ilustracyjny/fot. Anna Kopeć

Piłkarze Chemika Bydgoszcz wygrali 3:2 z Bałtykiem Koszalin w sobotnim (1 września) meczu III ligi.

Najwięcej emocji przyniosła końcówka pierwszej połowy. W 41. minucie Rafał Więckowski wyprowadził Chemika na prowadzenie, a już 120 sekund później Wojciech Mielcarek podwyższył na 2:0. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową. Gola strzelił Maciej Gregorek.

Taka końcówka pierwszej części meczu mogła zwiastować duże emocje po zmianie stron. Na szczęście dla bydgoszczan, kwadrans po wznowieniu gry zapędy miejscowych nieco ostudził Piotr Siekirka, trafiając na 3:1. Bałtyk strzelił jeszcze gola na 2:3, gdy w 81. minucie trafił Krystian Krauze, ale wyrównać już nie zdołał.

Chemicy odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie i plasują się na dziesiątej pozycji.

5. kolejka III ligi
Bałtyk Koszalin - Chemik Bydgoszcz 2:3 (1:2)

bramki: Maciej Gregorek 44', Krystian Krauze 81' - Rafał Więckowski 41', Wojciech Mielcarek 43', Piotr Siekirka 60'

Źródło: Chemik Bydgoszcz