Piłka Nożna 14 sie 2019 | Redaktor
Chemik Bydgoszcz zremisował na inaugurację IV ligi

fot. Chemik Moderator Bydgoszcz

Pojedynek Chemika Bydgoszcz z Pomorzaninem Toruń na stadionie przy ul. Glinki zakończył się w środę (14 sierpnia) remisem 0:0.

Dla drużyny z Bydgoszczy była to inauguracja sezonu w IV lidze. Zespół z Torunia przyjechał z trzema punktami wywalczonymi w pierwszej kolejce w spotkaniu z Chełminianką Chełmno. Pomorzanin typowany jest do roli faworyta rozgrywek. Ambicje awansu do III ligi mają również Chemik, Sparta Brodnica i przede wszystkim Zawisza Bydgoszcz, który od trzech sezonów co roku wygrywa kolejne ligi.

Chemik z Zawiszą mieli się spotkać w pierwszej kolejce, ale na wniosek gospodarzy z Glinek mecz derbowy został przełożony na 11 września.

Środowy (14 sierpnia) mecz Chemika z Pomorzaninem przyniósł podział punktów. Klubowa strona bydgoskiego zespołu podkreśla, że „spore nadzieje można j wiązać z debiutującymi Bartoszem Czyżewskim i Pawłem Michalskim oraz wracającym do Chemika Damianem Rysiewskim”.

Następny mecz Chemika Moderator Bydgoszcz rozegra na wyjeździe z Piastem Złotniki Kujawskie w niedzielę (18 sierpnia). Początek o godzinie 16:00.

Chemik Moderator Bydgoszcz – Pomorzanin Toruń 0:0

Chemik: Laskowski – Włosiński, Czyżewski, Adamenko, Chojnacki – Rysiewski, Maziarz, Miłek, Kot – Kawałek (Kacprzak 66'), Michalski

Pomorzanin: Zapała – Kordyla, Więckowski, Zaborowski (Dryps 83'), Orlicki (Woroniecki 45'), Hayashi, Katerla, Jastrzembski, Wróblewski, Szprenglewski (Grudziński 71'), Witucki (Kaźmierczak 90')

Żółte kartki: Włosiński, Michalski (Chemik Moderator) oraz Kordyla, Witucki (Pomorzanin Toruń) Sędziowie: Adrian Sławkowski (główny), Krzysztof Budziński i Sebastian Szubski (asystenci).

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor