Piłka Nożna 8 wrz 2019 | Redaktor
Chemik przegrał z rewelacyjnym beniaminkiem IV ligi

W niedzielnym (8 września) meczu 6. kolejki IV ligi piłkarze Chemika Moderatora Bydgoszcz przegrali ze Sportisem Łochowo 0:2. Obie bramki padły w końcówce meczu.

Obie drużyny udanie rozpoczęły sezon, więc mecz zapowiadał się ciekawie. Początkowo widzowie zgromadzeni na Glinkach nie oglądali jednak zbyt wielu sytuacji bramkowych. Zarówno Chemik, jak i Sportis próbowały, ale niewiele z tego wynikało. Z czasem zarysowała się optyczna przewaga łochowian, ale Paweł Laskowski nie miał wiele pracy. W końcówce I połowy przebudzili się chemicy. Groźnie główkował Michalski, ale bramkarz gości poradził sobie z jego strzałem.

W II połowie również trzeba było poczekać na dobre okazje. W 67. minucie chemicy powinni objąć prowadzenie, ale golkiper świetnie obronił strzały z niewielkiej odległości Michalskiego i Pieczyńskiego. Na tę akcję strzałem w poprzeczkę odpowiedział Stephane Bombelanga.

W 84.minucie Sportis objął prowadzenie, gdy akcję skutecznym strzałem wykończył Kajetan Wojciechowski. W doliczonym czasie gry goście zadali decydujący cios - wynik meczu na 2:0 dla przyjezdnych ustalił Connor Shaquille Peters.

Kolejny mecz chemicy rozegrają już w środę, gdy na własnym boisku podejmą Zawiszę Bydgoszcz (zaległy z 1. kolejki). Początek spotkania o godz. 17:00.

Chemik Moderator Bydgoszcz - Sportis Łochowo 0:2

bramki: Kajetan Wojciechowski 84. min., Connor Shaquille Peters 90. min.

Źródło: Chemik Moderator Bydgoszcz

Pozostałe wyniki 6. kolejki IV ligi

• Piast Złotniki Kujawskie - Lider Włocławek 1-2 (mecz rozegrany awansem 4 września)
  • Pogoń Mogilno - Lech Rypin 2:2

W tabeli prowadzi Pomorzanin Toruń (14 pkt.). Drugi jest Sportis (13 pkt.). Chemik zajmuje siódme miejsce (10 pkt. - jeden mecz mniej). BKS Bydgoszcz jest dwunasty (8 pkt.). Lokatę niżej plasuje się Zawisza Bydgoszcz (7 pkt. - jeden mecz mniej)