Piłka Nożna 6 paź 2018 | Redaktor
Chemik w strefie spadkowej. Przegrał z Lechem

Piłkarze Chemika Bydgoszcz przegrali z Lechem II Poznań 1:3. Podopieczni Piotra Gruszki prowadzili do przerwy, ale po zmianie stron to lechici w ciągu kwadransa przesądzili o losach meczu.

Chemik, nie zważając na ostatnie porażki oraz wysoką pozycję Lecha, dobrze zaczął sobotni (6 października) mecz. Częściej niż rywale atakował i dochodził do strzałów. Uderzenia Adama Kacprzaka i Wojciecha Mielcarka były jednak albo niecelne, albo za lekkie. Goście za to mieli problem z kończeniem akcji - dwa razy dobrze na przedpolu interweniował Gracjan Fabiszewski, a raz sytuację wyjaśnił Rafał Więckowski.

W 38. minucie bydgoszczanie dopięli swego. Piłka trafiła przed pole karne do Macieja Kota, ten zwiódł obrońcę i ładnym strzałem pokonał bramkarza. Jeszcze przed przerwą mogło być 2:0, ale tym razem Kot uderzył niecelnie.

Po przerwie lechici wyszli na boisko odmienieni. Ruszyli do ataków i szybko wyrównali, gdy w 51. minucie Hubert Sobol pokonał Fabiszewskiego. Chwilę później było już 2:1 - Sobol ponownie trafił do siatki, wykorzystując ogromne zamieszane w polu karnym bydgoszczan. Na tym lechici nie skończyli i w 57. minucie znowu cieszyli się z gola. Po ostrym starciu w ich polu karnym chemicy twierdzili, że bramkarz przyjezdnych dopuścił się ewidentnego faulu na Macieju Kocie, ale sędzia pozwolił kontynuować grę. Poznanie wyszli z kontrą i Sobol strzelił na 3:1. Kot, chwilę później, opuścił boisko z kontuzją.

W kolejnych minutach sytuacja na boisku uspokoiła się. Do końca meczu obie drużyny rzadko zagrażały już bramkom rywali i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha II 3:1.

Za tydzień chemicy zagrają w Środzie Wielkopolskiej. Na własne boisko wrócą w sobotę, 20 października, gdy zagrają z Gwardią Koszalin.