Piłka Nożna 6 paź 2018 | Redaktor
Chemik w strefie spadkowej. Przegrał z Lechem

fot. Chemik Bydgoszcz

Piłkarze Chemika Bydgoszcz przegrali z Lechem II Poznań 1:3. Podopieczni Piotra Gruszki prowadzili do przerwy, ale po zmianie stron to lechici w ciągu kwadransa przesądzili o losach meczu.

PILNE! Nie żyje Diego Maradona

Piłka Nożna Dzisiaj 17:53

Chemik, nie zważając na ostatnie porażki oraz wysoką pozycję Lecha, dobrze zaczął sobotni (6 października) mecz. Częściej niż rywale atakował i dochodził do strzałów. Uderzenia Adama Kacprzaka i Wojciecha Mielcarka były jednak albo niecelne, albo za lekkie. Goście za to mieli problem z kończeniem akcji - dwa razy dobrze na przedpolu interweniował Gracjan Fabiszewski, a raz sytuację wyjaśnił Rafał Więckowski.

W 38. minucie bydgoszczanie dopięli swego. Piłka trafiła przed pole karne do Macieja Kota, ten zwiódł obrońcę i ładnym strzałem pokonał bramkarza. Jeszcze przed przerwą mogło być 2:0, ale tym razem Kot uderzył niecelnie.

Po przerwie lechici wyszli na boisko odmienieni. Ruszyli do ataków i szybko wyrównali, gdy w 51. minucie Hubert Sobol pokonał Fabiszewskiego. Chwilę później było już 2:1 - Sobol ponownie trafił do siatki, wykorzystując ogromne zamieszane w polu karnym bydgoszczan. Na tym lechici nie skończyli i w 57. minucie znowu cieszyli się z gola. Po ostrym starciu w ich polu karnym chemicy twierdzili, że bramkarz przyjezdnych dopuścił się ewidentnego faulu na Macieju Kocie, ale sędzia pozwolił kontynuować grę. Poznanie wyszli z kontrą i Sobol strzelił na 3:1. Kot, chwilę później, opuścił boisko z kontuzją.

W kolejnych minutach sytuacja na boisku uspokoiła się. Do końca meczu obie drużyny rzadko zagrażały już bramkom rywali i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lecha II 3:1.

Za tydzień chemicy zagrają w Środzie Wielkopolskiej. Na własne boisko wrócą w sobotę, 20 października, gdy zagrają z Gwardią Koszalin.

10.  kolejka III ligi

Chemik Bydgoszcz - Lech II Poznań 1:3
bramki: Maciej Kot 38' - Hubert Sobol 51', 54', 57'

Chemik: Fabiszewski - Kacprzak, Więckowski (72' Siekirka), Frasz, Włosiński - Maziarz, Osiński - Kot (62' Janicki), Mielcarek, Miłek (71' Czajka) - Kawałek (75' Prejs).

Lech II: Szymański - Dudka, Norkowski (62' Friske), Bartkowiak (46' Kołodziej), Marchwiński (46' Kaczmarek), Sobol, Zalewski, Kryg (78' Maćkowiak), Nawrocki, Kaczmarek, Pawlicki.

żółte kartki  (Chemik): Włosiński, Maziarz, Laskowski (rez.)

Źródło: Chemik Bydgoszcz

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor