Piłka Nożna 25 lut 2019 | Redaktor
Piłkarze Brazylii zagrają w Bydgoszczy

Prezes K-PZPN Eugeniusz Nowak, fot. bw

Reprezentacja wicemistrzów świata w futsalu zagra towarzyski mecz z Polską w hali Łuczniczka – poinformował Eugeniusz Nowak, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Brazylia to pięciokrotny mistrz świata w halowej piłce nożnej. – Rzadko kiedy wyjeżdżają na mecze poza swoim kontynentem, chyba że na turnieje mistrzowskie – mówił podczas poniedziałkowej konferencji Eugeniusz Nowak. – Udało się ich jednak zaprosić do Polski i zagrają naszą drużyną narodową dwa mecze. Pierwszy odbędzie się 14 kwietnia w Koszalinie, drugi rozegrany zostanie dwa dni później w Bydgoszczy o godz. 16.00.

Polska grała sześć razy z Brazylią. W 2018 roku dwa razy na wyjeździe, wcześniej trzy wyjazdowe mecze w 2012 i jeden w 2001 roku. Wszystkie niestety przegrane. – Ale te ubiegłoroczne po bardzo dobrej grze naszych zawodników – podkreślał Nowak.

Polska w rankingu europejskim znajduje się na 14. miejscu po awansie z 21. pozycji, a w klasyfikacji światowej nasza reprezentacja jest obecnie 23.

- Mamy młody, perspektywiczny zespół, którego wyróżniającym się zawodnikiem jest 22-letni bramkarz Michał Kałuża, który wśród graczy na tej pozycji jest klasyfikowany na dziewiątym miejscu na świecie – mówił prezes. - Drugim takim wyróżniającym się zawodnikiem jest również 22-letni Mikołaj Zastawnik, który mimo młodego wieku rozegrał już 50 meczów w reprezentacji Polski.

Brazylia rozegrała ostatnio mecze towarzyskie z czołowymi drużynami europejskimi. Z Hiszpanią wygrała i zremisowała, a z Portugalią oba wygrała.

Bilety na mecz z Brazylią będą kosztować 20 zł normalny i 10 zł ulgowy. Kupować będzie je można przez platformę  eBilet.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor