Piłka Nożna 23 maj 2021 | Redaktor
Rywale gonią Zawiszę w walce o awans

W meczu na szczycie IV ligi piłki nożnej Włocłavia pokonała Zawiszę Bydgoszcz 2:0.

Rozgrywki IV ligi piłki nożnej wkraczają w decydującą fazę. W sobotę (22 maja) we Włocławku doszło do spotkania na szczycie. Gospodarze, którzy zajmują w tabeli drugie miejsce, podejmowali liderującego Zawiszę Bydgoszcz. Przed spotkaniem bydgoszczanie mieli siedem punktów przewagi i wygrana zdecydowanie przybliżyłaby ich do awansu do III ligi. Dla drużyny z Włocławka sobotni mecz był praktycznie ostatnią okazją na podtrzymanie swoich szans w tej walce.

Włocławianie wykorzystali sposobność i pokonali Zawiszę 2:0. Przez całe spotkanie umiejętnie wybijali bydgoszczan z uderzenia, sami konstruując groźne akcje i sytuacje podbramkowe. Pierwszą z nich wykorzystali już w 15. minucie. Po wrzucie z autu do piłki przedłużonej głową w pole karne dopadł najlepszy strzelec Włocłavii Łukasz Witucki i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki Michała Oczkowskiego. Na początku drugiej połowy snajper gospodarzy najpierw sam wypracował rzut karny, a chwilę później skutecznie egzekwował „jedenastkę”. Tym samym zdobył 20. i 21. bramkę w lidze.

Niebiesko-czarni nie potrafili skutecznie odpowiedzieć. W drugiej połowie oddali tylko jeden celny strzał na bramkę gospodarzy. Po sobotnim meczu Włocłavia ma już tylko cztery punkty straty do lidera. Oba zespoły mają do rozegrania jeszcze po pięć spotkań.

Aspiracje włączenia się do walki o awans zgłosił w sobotę Chemik Bydgoszcz, który pokonał na własnym boisku Kujawiankę Izbica Kujawska 3:0. Po tym zwycięstwie zespół z Glinek ma sześć oczek straty do Zawiszy, ale przed sobą już tylko cztery mecze. O ile o awans na pewno będzie Chemikowi trudniej, to może pokrzyżować plany faworytom. Podejmuje bowiem jeszcze na własnym boisku niebiesko-czarnych i jedzie na mecz do Włocławka.