Piłka Nożna 21 sie 2021 | Redaktor
Zawisza Bydgoszcz zremisował w Kołobrzegu

screen/youtube Kotwica Kołobrzeg

Niebiesko-czarni zdobyli pierwszą bramkę w sezonie i pierwszy punkt w rozgrywkach trzeciej ligi. W Kołobrzegu zremisowali z Kotwicą 1:1.

Zespół Kotwicy typowany jest jako jeden z głównych kandydatów do awansu. W trzech pierwszych meczach drużyna z Kołobrzegu zdobyła sześć punktów, pokonując Kluczevię 5:0 u siebie i Bałtyk w Gdyni 2:1. Kotwica przegrała na inaugurację ze Świtem w Szczecinie 2:3.

Zawisza jechał nad morze bez punktu i bez zdobytej bramki w trzeciej lidze. Przegrał trzy mecze. Wszystkie zakończyły się wynikiem 0:2.

W sobotę (21 sierpnia) bydgoszczanie pokazali jednak charakter zgodnie z przydomkiem #niezniszczalny, który widnieje na klubowym autokarze. Zaskoczyli faworyta twardą i dobrą grą. Już na początku meczu spełniło się marzenie kibiców. Po 281 minutach bez gola Zawisza wreszcie strzelił bramkę. Mateusz Oczkowski rzucił z autu w swoim stylu w pole karne przeciwnika. Obrońca Kotwicy wybił piłkę głową przed siebie. Futbolówka trafiła pod nogi Macieja Koziary, który idealnie się złożył i uderzył z całej siły. Strzał był na tyle precyzyjny, że futbolówka wpadła tuż przy słupku i zatrzepotała w siatce bramki Kotwicy.

Zawodnicy Kotwicy rzucili się do odrabiania strat. Kilka razy zakotłowało się pod bramką gości. Ale do przerwy wynik się już nie zmienił.

Już w pierwszej minucie drugiej części gry powinno być 2:0 dla Zawiszy. Oczkowski z Wojciechem Mielcarkiem świetnie rozklepali obronę gospodarzy na lewym skrzydle i ten drugi idealnie dośrodkował płasko w pole bramkowe. Tam dopadł do piłki Rafał Piekuś, który delikatnym lobem chciał minąć bramkarza. Oskar Pogorzelec cudem jednak odbił futbolówkę końcówkami palców.

Zawisza atakował, ale bramkę zdobyła Kotwica. Po uderzeniu z rzutu rożnego Pawła Łysiaka błąd popełnił Michał Dumieński, który źle obliczył tor lotu piłki. Bramkarz Zawiszy minął się z futbolówką, która wpadła do bramki, odbijając się od wewnętrznej strony słupka.

Bydgoszczanie nie załamali się stratą gola. W drugiej połowie przez długie minuty gra toczyła się po stronie gospodarzy. Niebiesko-czarni stworzyli kilka groźnych sytuacji. Jednak albo ich strzały blokowali obrońcy, albo uderzali niecelnie. Kilka dośrodkowań spowodowało też sporo zamieszania w szeregach obronnych Kotwicy. W końcówce piłkarze z Kołobrzegu przenieśli ciężar gry pod pole karne Zawiszy. Defensorzy gości nie popełnili jednak błędów, które przytrafiały im się w poprzednich spotkaniach i w efekcie mecz zakończył się remisem 1:1, z którego zdecydowanie bardziej zadowoleni powinni być gospodarze.

KOTWICA KOŁOBRZEG – ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Maciej Koziara 11 min., 1:1 Piotr Łysiak 56 min.