Piłka Nożna 8 cze 2019 | Redaktor
Zawisza wygrał, a w zespole zadebiutował 15-latek [ZDJĘCIA]

Radość Krzysztofa Urtnowskiego po strzeleniu gola/fot. bw

Zawisza Bydgoszcz pokonał Start Pruszcz 1:0 po bramce Krzysztofa Urtnowskiego w 78 minucie gry.

Rywale niebiesko-czarnych jeszcze niedawno typowani byli jako jeden z kandydatów do awansu do IV ligi.

Mecz w sobotę (8 czerwca) na boisku przy ul. Sielskiej długo był bardzo wyrównanym pojedynkiem. Zawisza nie potrafił wykorzystać dogodnych sytacji, których kilka stworzył w pierwszej połowie. Na zdjęciu, po strzale z rzutu wolnego Adama Wiśniewskiego piłka minęła okienko bramki rywali.

Ostatecznie piłkarze Zawiszy udowodnili jednak, że to oni są najlepszą drużyną w tym sezonie w rozgrywkach klasy okręgowej. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 78 minucie gry Krzysztof Urtnowski strzałem z narożnika pola karnego.

Niestety, kontuzji w pierwszej połowie doznał najlepszy strzelec bydgoszczan, Patryk Straszewski. Po jednym ze starć z rywalem musiał opuścić boisko.

Na uwagę zasługuje debiut w pierwszym zespole 15-letniego wychowanka Zawiszy, Medarda Dahmsa, zawodnika drużyny trampkarzy rocznik 2004. – Ciężko pracuje, robi postępy i dostał szansę – mówi trener Jacek Łukomski. – Oby dalej się rozwijał.

Młody zawodnik dobrze wkomponował się do zespołu i zaliczył kilka dobrych zagrań.

Po jego mocnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłka przeleciała wzdłuż bramki i niewiele zabrakło, aby sytuacja zkończyła się golem. Mógł też sam cieszyć się ze zdobycia bramki, ale niestety, nie trafił czysto w piłkę na jedenastym metrze w polu karnym Startu.

Poza awansem, piłkarze Zawiszy będą też za dwa tygodnie świętować ślub swojego kolegi. W związek małżeński z wybitną bydgoską siatkarką Eweliną Krzywicką wstąpi bowiem Michał Żurowski.