Pogoda w Bydgoszczy 30 wrz 2019 | Redaktor
Będzie wiać i to silnie [POGODA]

Niż „Mortimer” znajduje się nad Bałtykiem, od Atlantyckiego niżu „Niels” oddziela go jeszcze klin wyżu Azorskiego.

Przymrozki wciąż nas prześladują [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:39

Przymrozki i oblodzenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 30 lis 06:31

Typ pogody nie zmieni się, będzie ona podobna do wczorajszej. Jednakże to, co napisałem wyżej o układzie ciśnień, ma swoje konsekwencje. Niż znad Bałtyku odsuwać się będzie na wschód, a nad poludniowe Niemcy, Czechy i południową Polskę przemieści się wspomniany klin wyżowy. To spowoduje szybkie zmiany cośnienia, już dziś w południe zacznie ono szybko rosnąć, a szybkie zmiany ciśnienia oznaczają silny wiatr. Rano będzie on jeszcze łagodny i będzie wiał z południowego zachodu, w miarę natomiast odsuwania się niżu, zwiększy prędkość wiatru, a kierunek zmieni na północno zachodni. 

Zachmurzenie będzie dziś duże z możliwymi przejaśnieniami. Przelotne, dość intensywne opady deszczu trwać będą do późnego popołudnia. Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy około 15 stopni. Wiatr, o którym już pisałem, osiągnie po południu 45 km/h, w porywach do 90 km/h. IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia dla północnych powiatów naszego województwa.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie około 7 stopni. Wiatr stopniowo słabnący.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Nadal mogą występować  opady deszczu, choć już słabsze. Temperatura maksymalna wyniesie około 14 stopni. Wiatr znowu skręci na południowo zachodni i nie będzie już tak silny, ale wciąż w porywach do 60 km/h.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.48, a zajdzie o 18.27. Dzień będzie trwał 11 godzin i 39 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor