Pogoda w Bydgoszczy 29 wrz 2019 | Redaktor
Ciemno szaro i ponuro. I jeszcze zimno. I to na długo [POGODA]

Wprawdzie wczoraj było więcej rozpogodzeń niż przewidywaliśmy, ale w niczym to nie zmienia ogólnej sytuacji, która na razie kształtowana jest przez niż o dwóch ośrodkach.

Poprawa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:32

Uspokojenie i chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 10:01

Pierwszy z nich, nazwany przez Niemców „Lysander” znajduje się na północy morza Bałtyckiego, nad zatoką Botnicką. Drugi, „Mortimer”, jest w tej chwili nad morzem Północnym i będzie również przedostawał się nad Bałtyk. Ponadto nad Atlantykiem istnieje trzeci niż, „Nils”, a wkrótce w okolicach Grenlandii powstanie czwarty.  Te ostatnie dwa niże będą kształtować pogodę w Europie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. 

Teraz zbliżają się do nas fronty atmosferyczne prowadzone przez niż „Mortimer”  i one nam przyniosą jeszcze dziś wieczorem deszcz, który będzie padał do jutra. Przy tym najpierw przyjdzie front ciepły i w związku z tym dziś po południu temperatura będzie jeszcze dość wysoka, rzędu 18 stopni.  Po fali deszczu przyjdzie front chłodny i noc z poniedziałku na wtorek przyniesie obniżenie temperatury do około 5 stopni. We wtorek temperatura maksymalna już na pewno nie przekroczy 15 stopni.

Podobna sytuacja pogodowa będzie utrzymywać się, jak już wspomniałem, przez około dwa tygodnie.  Jaka będzie pogoda w niedzielę wyborczą trudno przewidzieć, ale model GFS pokazuje, że właśnie wtedy zacznie rozbudowywać się wyż Azorski. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie prognozy długoterminowe mają sporą dozę niepewności.

Dziś w Bydgoszczy będzie  pochmurno,  deszcz zacznie padać około godziny 17–tej. Będzie padał i w nocy, z przerwami. A nad ranem zwiększy intensywność i zakończy się dopiero w poniedziałek wieczorem.  Temperatura maksymalna w niedzielę 18 stopni, w poniedziałek 15 stopni, we wtorek 13 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, w poniedziałek wzmagający się do dość silnego, w niedzielę południowo–zachodni, w poniedziałek skręcający na zachodni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.46, a zajdzie o 18.30. Dzień będzie trwał 11 godzin i 43 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor