Pogoda w Bydgoszczy 25 paź 2020 | Redaktor
Ciepła i pogodna niedziela [POGODA]

Nad północną częścią kontynentu dominują dwa rozległe układy niżowe. Jeden z nich znajduje się nad północną Rosją, drugi jest znacznie aktywniejszy i ma centrum w rejonie Islandii. O tym ostatnim niżu — „Lucy” — wspominaliśmy już wczoraj.

Po deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:42

Deszcz znów przyjdzie nocą [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:33

Jesteśmy na razie w obszarze podwyższonego ciśnienia, ale stopniowo dostawać się będziemy  pod wpływ tego rozległego i głębokiego niżu, z ośrodkiem w rejonie wysp Brytyjskich. Z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie.

Dziś w Bydgoszczy przewidywane jest zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura maksymalna wyniesie około 16 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie będzie przeważnie małe lub umiarkowane, temperatura minimalna wyniesie około 7 stopni.

Nad ranem zachmurzenie wzrośnie do dużego i takie będzie również jutro w ciągu dnia. Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy około 15 stopni. Wiatr nadal słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. 

Przez cały najbliższy tydzień na pogodę w naszym regionie będą miały wpływ kolejne atlantyckie niże, które kierować się będą nad półwysep Skandynawski i dalej na północ. Dalszy ich ruch na wschód blokowany będzie przez wyż rosyjski. To spowoduje napływ mas powietrza z południa (niż obraca na półkuli północnej masy powietrza wokół swego centrum w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara). Dopiero na przełomie miesięcy cyrkulacja może zmienić się na północno zachodnią.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.34, a zajdzie o 16.29. Dzień będzie trwał 9 godzin i 54 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor