Pogoda w Bydgoszczy 27 wrz 06:50 | Redaktor
Dynamiczne zmiany [POGODA]

Mamy dziś bardzo nietypową sytuację atmosferyczną. Na froncie prowadzonym przez niż „Xyla”, który — równiez nietypowo — odsunął się na zachód, powstał niż „Youngme”, którego centrum znajduje się nad środkową Polską.

Arktyczne słońce [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:02

Recydywa chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:42

Niż ten przemieszcza się również nietypowo — z południowego wschodu na północny zachód. Dzieje się tak dlatego, że ośrodkiem „sterującym” jest niż genueński na południu, a nasze niże są wtórne i poruszają się po jego obrzeżach. Z „Youngme” związane są fronty atmosferyczne. Znajdujemy się w powietrzu polarnym morskim, do nas napłynęła masa zdecydowanie chłodniejsza.

Od rana pada dziś deszcz, choć wczoraj było go zdecydowanie mniej niż przewidywały wszystkie prognozy. Przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz z dalszymi opadami deszczu, które bedą zanikać po południu lub wieczorem. Prognozowana wysokość opadów ma wynieść do 15 mm, lokalnie do 20. Temperatura maksymalna nie przekroczy dziś 12 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i możliwymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie około 10 stopni.

Jutro zachmurzenie będzie duże, ale z większymi przejaśnieniami, a być może rozpogodzeniami. Opady deszczu mogą przelotnie wystąpić, ale będą już mało prawdopodobne. Temperatura maksymalna wyniesie około 16 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, południowy i wschodni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.44, a zajdzie o 18.33. Dzień będzie trwał 11 godzin i 48 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor