Pogoda w Bydgoszczy 10 gru 2017 | Redaktor
Gwałtowny spadek ciśnienia [PROGNOZA POGODY]

Pogoda będzie w niedzilę bardzo niewyraźna/ fot. wikipedia

Przebudową całej w sytuacji pogodowej nad Europą i północnym Atlantykiem. W Bydgoszczy duży spadek ciśnienia i bardzo zmienne warunki atmosferyczne.

Sobota dość pogodna i ciepła [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:19

Chłodniejsza fala [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 24 wrz 07:13
W dalszym ciągu mamy do czynienia z pogodą bardzo niestabilną. Dzieje się tak dlatego, że mamy do czynienia z zasadniczą przebudową całej w sytuacji pogodowej nad Europą i północnym Atlantykiem, a przebudowa ta rozpoczyna się od zachodu i przesuwa się na wschód. Właśnie z tego powodu rozpocznie się dziś gwałtowny spadek ciśnienia, aż o około 12 mm słupka rtęci,  do 740 mm czyli 985 hPa.
Nic też dziwnego że pogoda dziś będzie bardzo zmienna, począwszy od porannych opadów śniegu, poprzez rozpogodzenie i spadek temperatury do około -2 stopni po południu, po dość intensywne opady śniegu w nocy i kolejne ocieplenie oraz deszcz nad ranem.
Ta niestabilna sytuacja pogodowa trwać będzie przez kolejne 2 dni, a kiedy to będziemy obserwować  epizod znacznego nawet ocieplenia i potem kolejnego ochłodzenia. Ale o tym w kolejnych prognozach.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor