Pogoda w Bydgoszczy 5 sie 2022 | ak
IMGW ostrzega przed burzami z gradem! Drugi stopień zagrożenia

screen/meteo.imgw.pl

W piątek (5 sierpnia) od godz. 22.00 do godz. 6.00 rano dnia następnego (6 sierpnia) na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu, porywisty wiatr, grad.

Początek ochłodzenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:53

Najcieplejszy dzień cyklu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:46

Zgodnie z ostrzeżeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opady deszczu towarzyszące burzom mogą wynieść od 30 mm do 40 mm, a porywy wiatru - osiągnąć prędkość do 100 km/h. Miejscami możliwy także grad. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk oszacowano na 85 procent. Stopień zagrożenia: drugi. Oznacza on, że „przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Groźne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej”.

Burze z gradem i silnym porywistym wiatrem spodziewane są nie tylko w Bydgoszczy i okolicach. Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o treści: „Uwaga! Wieczorem i w nocy (5/6.08) możliwe wystąpienie gwałtownych burz z gradem i silnego wiatru. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr”, został wysłany do mieszkańców województw: dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz części pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

 

ak Autor