Pogoda w Bydgoszczy 11 paź 2019 | Redaktor
Jesień staje się coraz cieplejsza [POGODA]

Północna część Europy będzie w zasięgu rozległego niżu „Quentino”, którego ośrodek znajduje się w rejonie Szetlandów. W południowej Europie pogodę kształtuje wyż „Lisbeth”

Chłodna wiosna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:34

Ponowna inwazja chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:32

Również Polska jest pod tym względem podzielona, mniej więcej na dwie połowy. Połowa północna będzie na skraju niżu, pozostałą część kraju obejmie obszar podwyższonego ciśnienia rozciągający się od Azorów po Bałkany. Z zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny. Z południowego zachodu nadal napływa łagodne, ciepłe powietrze polarno – morskie.

W Bydgoszczy będzie dziś początkowo pogodnie, zachmurzenie umiarkowane, po południu duże. Może padać deszcz, zwłaszcza w drugiej części dnia. Temperatura maksymalna wyniesie około 14 stopni. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. 

W nocy zachmurzenie ma być na ogół duże, miejscami opady deszczu. Temperatura nie powinna spaść poniżej 10 stopni.

W sobotę  przewidywane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna do wzrośnie do 17, a być może nawet do 19 stopni. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni i południowy. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.07, a zajdzie o 18.01. Dzień będzie trwał 10 godzin i 54 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor