Pogoda w Bydgoszczy 21 sie 2019 | Redaktor
Koniec deszczu [POGODA]

Wygląda na to, że dzisiejszy deszcz jest ostatnim przed długim suchym okresem.

Bardzo ciepła środa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:05

Deszcz ustał i minął… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 18 paź 23:32

Wyż „Corina” rozłożył się nad Francją i Niemcami. Z kolei rejon morza Śródziemnego oraz północna Skandynawia znajdują się w obszarach obniżonego ciśnienia. Między wyspami Brytyjskimi a Islandią pojawił się nowy głęboki niż znad północnego Atlantyku.

U nas wciąż jeszcze zaznacza się wpływ pofalowanego frontu atmosferycznego, ale od zachodu  rozbudowuje się klin wyżu. Z zachodu napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie będzie rosnąć.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie wciąż duże i mogą się jeszcze zdarzyć przelotne opady deszczu (padało w nocy i nad ranem). Możliwe też przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza w drugiej części dnia. Temperatura maksymalna wyniesie około 22 stopnie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północny i północno-zachodni.

W nocy pogodnie, rano mogą wystąpić miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 12 stopni.

Jutro poprawa pogody, zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 stopnie.

W dalszej perspektywie spodziewać się można ładnej i dosyć stabilnej pogody, a także wzrostu temperatur pod koniec obecnego i w przyszłym tygodniu, być może nawet do wystąpienia upałów. I znów czega nas susza. Wygląda na to, że dzisiejszy deszcz jest ostatnim przed długim suchym okresem.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.39, a zajdzie o 20.02. Dzień będzie trwał 14 godzin i 23 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor