Pogoda w Bydgoszczy 29 paź 07:23 | Redaktor
Między babim latem a szarugą [POGODA]

Będziemy na skraju niżu z ośrodkami „Marola” i „Epsilon”, znajdującymi się nad północnym Atlantykiem.

Valentin się umacnia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:08

Fiński niż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:18

Przyznać muszę, że nie spodziewałem się wczoraj błękitnego nieba, a jednak jesienna pogoda sprawia takie niespodzianki, zwłaszcza w takim układzie jaki obecnie mamy. 

Wirowanie wspomnianego niżu podtrzymywane jest masami powietrza wyrzucanymi na zewnątrz przez układ wyżowy nad Rumunią i Ukrainą. Razem z wyżem nad Rosją powstrzymuje on dalszy ruch mas powietrza znad Atlantyku na wschód. W takiej sytuacji może się zdarzyć równie dobrze złota jesień, jak i jesienna szaruga. Prognozy modeli numerycznych pokazują, że nad Polską dopiero dziś od godzin południowych od zachodu zacznie wchodzić strefa zachmurzenia i niewielkich opadów, związana z frontem okluzji. W piątek natomiast ma rozpocząć się wymiana powietrza na świeższe, atlantyckie, poprzedzona przejściem frontu chłodnego.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie duże, ale wciąż niewykluczone są większe przejaśnienia. Postępująca od zachodu strefa opadów deszczu, dotrze do nas około południa lub nieco wcześniej. Temperatura maksymalna wyniesie około 12 stopni. Po południu znów możliwe będą przejaśnienia. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. 

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, temperatura minimalna wyniesie około 6 stopni.

W piątek znów od południa wystąpią opady deszczu, miejscami o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna wyniesie około 10 stopni. Wiatr nadal słaby i umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.42, a zajdzie o 16.21. Dzień będzie trwał 9 godzin i 38 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor