Pogoda w Bydgoszczy 8 sie 2020 | Redaktor
Nadal upalnie, ale możliwe będą burze [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Długo czekaliśmy na prawdziwe lato. I mamy je teraz, wygląda na to, że wysokie temperatury utrzymają się jeszcze przez długi okres.

Zmiany w układzie atmosferycznym [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:54

Lato, ale burzowe [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 17 cze 07:11

Pogodę u nas od paru dni kształtuje wyż „Detlef”. Obecnie jego centrum znajduje się nad Litwą. Wyż ten jednak słabnie i zostanie wchłonięty przez wyż „Emil” znad Szkocji. Sprzyjać to będzie napływowi do nas powietrza o większej wilgotności, posiadającego znaczny potencjał burzowy, choć pozostaniemy przy bardzo wysokiej temperaturze. Popołudniami, w najcieplejszej porze dnia, coraz częściej rozwijać się będzie konwekcja, czyli unoszenie się powietzra od podłoża w górę, tworzyć się będą wypiętrzone chmury typu Cumulus, a z nich występować będą burze z ulewnymi opadami deszczu, być może także gradu, oraz towarzyszyć im będzie silny, porywisty wiatr, dochodzący do 70 km/h. W tych warunkach mogą powstawać zalania lub podtopienia.

Dziś temperatura maksymalna w Bydgoszczy ma wynieść ok. 30 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Jeśli chodzi o burze, to trudno je prognozować wcześniej niż utworzy się komórka burzowa. Dopiero wtedy, obserwując na mapach radarowych kierunek i szybkość jej wędrówki można z sensownym prawdopodobieństwem prognozować nadejście burzy. Dlatego mówimy jedynie o prawdopodobieństwie ich wystąpienia.

W nocy zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, temperatura minimalna około 20 stopni.

Jutro pogoda bardzo podobna do dzisiejszej.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.18, a zajdzie o 20.28. Dzień będzie trwał 15 godzin i 9 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor