Pogoda w Bydgoszczy 16 lut 06:40 | Redaktor
Odwilż i fronty [POGODA]

Nie ulega wątpliwości, że mamy do czynienia z końcową fazą dość długiego epizodu zimowego w Polsce i w znacznej części Europy.

Napływ ciepłego powietrza [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:35

Od jutra cieplej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:10

Klin wyżowy przesunął się na wschód, a znad Niemiec nasunęła się zatoka niżowa z frontem ciepłym. Jutro natomiast znad Danii i zachodniego Bałtyku nasuną się opady deszczu i deszczu ze śniegiem na kolejnym froncie ciepłym. Następnie znad Niemiec wchodzić będzie front chłodny z kolejną falą opadów. Za tym frontem rozpocznie się napływ ciepłego, wilgotnego powietrza polarnego. Ociepli się i śnieg zacznie topnieć. Kolejny front chłodny spodziewany jest w czwartek lub piątek, ale i to ochłodzenie będzie przejściowe i w weekend powinniśmy mieć do czynienia z temperaturami zdecydowanie dodatnimi. 

Dziś w Bydgoszczy przewidywane jest zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami. Mogą wystapić słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie około -1 stopień. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. 

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, temperatura minimalna wyniesie  około -1 stopień. W drugiej części nocy zacznie padać śnieg lub deszcz ze śniegiem.

Jutro przewidywane jest zachmurzenie duże i całkowite. Wystąpią dość intensywne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, przejściowo mogą to być opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna bedzie już dodatnia, około +1 stopień. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych skręcający od zachodu na zachodni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.01, a zajdzie o 17.02. Dzień będzie trwał 10 godzin. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor