Pogoda w Bydgoszczy 26 wrz 08:01 | Redaktor
Pada i padać będzie [POGODA]

Nad Europą dominuje rozległy niż, z ośrodkiem nad zachodnią Polską.

L jak Lucy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:34

Z niżem tym związany jest układ frontów atmosferycznych. Ośrodek tego niżu, nazwanego przez Niemców „Xyla”, znajduje się na południowy zachód od Bydgoszczy i znajdujemy się jeszcze w jego ciepłym wycinku. Utrzyma się nad nami powietrze polarne morskie, które niebawem zostanie wymienione na chłodniejsze. 

Zachmurzenie będzie dziś duże. Wystąpią ciągłe opady deszczu, okresami, zwłaszcza po południu i wieczorem, o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy około 22 stopnie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków zmieniających się. 

W nocy zachmurzenie duże, cały czas z opadami. Temperatura minimalna około 11 stopni.

Jutro będzie już zdecydowanie chłodniej. Temperatura nie przekroczy 14 stopni. Zachmurzenie ma być nadal duże. Wciąż występować będą opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków zmieniających się. 

W poniedziałek możliwe rozpogodzenia, we wtorek jednak prawdopodobnie znów będzie padać i cały czas będzie chłodno. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.42, a zajdzie o 18.35. Dzień będzie trwał 11 godzin i 53 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor