Pogoda w Bydgoszczy 9 lut 2020 | Redaktor
Po niedzieli powrót „zimowej jesieni” [POGODA]

Niedziela przyniesie pogodę podobną do wczorajszej,, będzie nawet jeszcze cieplej, w Bydgoszczy spodziewane jest 7 stopni lub nawet więcej, jednak ze wzrastającym od północnego zachodu zachmurzeniem. Po ciepłym i pogodnym weekendzie powróci pogoda raczej jesienna — z dodatnią temperaturą i opadami deszczu, zamiast śniegu i silnym wiatrem.

Po deszczu — przejaśnienia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:06

Wielki niż Islandzki [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:02

Wyż „Frank” odsunął się nad morze Czarne, a jego klin, który sięgał Skandynawii, ustępuje dwóm wielkim niżom znad północnego Atlantyku — „Sabine” z centrum nad Szkocją i „Ruth” nad Islandią. Dostaniemy się pod wpływ tych niżów, ciśnienie jeszcze jest wysokie, ale będzie szybko spadać.

Dziś jeszcze w Bydgoszczy zachmurzenie będzie początkowo małe i umiarkowane, po południu i wieczorem wzrastające do dużego, aż do wystapienia w nocy opadów deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 7 stopni, w sprzyjających warunkach, jesli chmury nie zdążą zasłonić słońca, może osiągnąć 9 stopni. Wiatr będzie coraz silniejszy, porywisty, południowo-zachodni i południowy. 

W nocy zachmurzenie będzie duże, spodziewany jest deszcz o umiarkowanym natężeniu.  Temperatura minimalna wyniesie około 4 stopnie. Wiatr natomiast będzie już dość silny, około 40 km/h, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru mogą osiągać 90 km/h.

Ten silny wiatr utrzyma się przez cały poniedziałek, nieco osłabnie kolejnej nocy i powróci już nieco słabszy, ale wciąż dokuczliwy, we wtorek. Cały czas, choć z przerwami, bedzie też padał deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie jutro około 8 stopni.

Temperatury w styczniu bieżącego roku prawie w całym kraju były znacznie powyżej normy wieloletniej. Najwyższe zanotowane wartości temperatury przekroczyły 10 stopni.

Nie byłoby w tym nic groźnego gdyby nie… jednoczesny deficyt opadów. Mimo, że wydawać by się mogło, że deszczu spadło dużo, to jednak suma opadów na większości obszarów Polski sięgała niespełna 50 proc. normy. Do tego dochodzi brak trwałej pokrywy śnieżnej, która odgrywa istotną rolę w retencji powierzchniowej wody. IMGW poinformował, że w skali ostatnich 50 lat (1971-2020) był to piąty najcieplejszy styczeń w Polsce, ale podobne średnie temperatury, niższe tylko o około 1 stopień, notowano w latach 2015 i 2018.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.17, a zajdzie o 16.47. Dzień będzie trwał 9 godzin i 29 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor