Pogoda w Bydgoszczy 18 sie 2019 | Redaktor
Pochmurno, jutro deszcz [POGODA]

Północny Atlantyk i część Europy, w tym Polska, objęte są wpływem dobrze znanego niżu „Bernd” znad Morza Norweskiego. Chmury, które zakryją nam nieboskłon dziś i jutro, to własnie zachmurzenia jego frontów.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Centrum tego niżu powoli przemieszcza się na wschód, i dalej skręci na północ wzdłuż wybrzeża Norwegii i gór Skandynawskich. Za Skandynawią mamy z kolei wyż „Beatrix” znad północy Rosji.

Przez nasz region przechodzi, zawinięty spiralnie, pofalowany front atmosferyczny niżu „Bernd”. Dziś jesteśmy w ciepłym odcinku tego frontu, więc poza zachmurzeniem nie będzie prawdopodobnie innych istotnych zjawisk atmosferycznych. Ale jutro zachmurzenie pochodzić będzie od frontu chłodnego. W nocy i w poniedziałek w ciągu dnia prawdopodobone będą burze i opady przelotne. Ciśnienie jest niskie, od jutra zacznie rosnąć. 

Podsumowując — dziś w Bydgoszczy czeka nas zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna wyniesie 24 stopnie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków południowych.

Jutro — deszcz i burze, temperatura przed południem około 20 – 21 stopni, po południu — do 24.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.34, a zajdzie o 20.09. Dzień będzie trwał 14 godzin i 35 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor