Pogoda w Bydgoszczy 12 wrz 2020 | Redaktor
Powrót lata [POGODA]

Jak już zapowiadaliśmy, weekend i przyszły tydzień mają być pogodne i ciepłe. 

Front chłodny idzie na wschód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:29

Niestabilność [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 22 maj 06:48

Klin wyżu Azorskiego, „Kevin”, rozciąga się przez prawie całą Europę aż po Rosję, i ma centrum w rejonie Moskwy. Po jego północnej stronie obserwujemy aktywną strefę frontów, związanych w serią niżów, które wędrują od Atlantyku przez morze Norweskie do morza Białego. Jutro płytka zatoka niżu znad Skandynawii przejściowo może wpłynąć na pogodę w naszym regionie, powodując wzrost zachmurzenia.

Dziś w Bydgoszczy zachmurzenie będzie małe, temperatura maksymalna wyniesie około 25 stopni, wiatr będzie słaby, początkowo południowo – wschodni, skrecający na południowo zachodni. 

Jutro, w związku z przechodzeniem od północnego zachodu mało aktywnego, rozmywającego się frontu chłodnego, wzrastać będzie zachmurzenie, ale bez opadów i burz. Za frontem rozbuduje się kolejny wyż, kształtujący prawdziwie letnią pogodę, która powinna trwać dość długo, choć możliwe jest krótkotrwałe załamanie w najbliższy piątek. Temperatura maksymalna w niedzielę będzie nieco niższa — około 20 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.18, a zajdzie o 19.09. Dzień będzie trwał 12 godzin i 51 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor