Pogoda w Bydgoszczy 16 sie 08:25 | Redaktor
Przebudowa układu [POGODA]

W ciągu najbliższej doby znajdziemy się po zachodniej stronie klina wyżowego. Po jego obrzeżach rozpocznie się napływ do nas powietrza atlantyckiego od Zatoki Biskajskiej poprzez Francję i Niemcy. Taka sytuacja, z niewielkimi modyfikacjami, utrzyma się prawdopodobnie do końca sierpnia.

Był śnieg, będzie deszcz [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:42

Nie oznacza to końca gorącego lata, ale częstsze burze i zachmurzenie kłębiaste.

Dziś jednak jeszcze będziemy mieli pogodę podobną do wczorajszej, bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna w Bydgoszczy wyniesie około  29 do 30 stopni. Wiatr będzie słaby, wschodni. 

Jutro od godzin południowych znad Słowacji i Czech wchodzić będą do nas chmury kłębiaste, z intensywnymi opadami deszczu przelotnego oraz burzami. Do Bydgoszczy dotrą po południu lub wieczorem. Będzie o kilka stopni chłodniej — około 27 stopni temperatury maksymalnej. 

We wtorek spodziewane jest wchodzenie do nas znad Niemiec frontu chłodnego, prowadzącego za sobą powietrze zaciągnięte znad Atlantyku. Model UM przewiduje intensywne burze we wtorek wieczorem, jednak przy tak dynamicznej sytuacji za wcześnie jest jeszcze na precyzyjne prognozy. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.32, a zajdzie o 20.11. Dzień będzie trwał 14 godzin i 39 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor