Pogoda w Bydgoszczy 19 cze 07:28 | Redaktor
Seria upalnych dni [POGODA]

Tak jak przewidzieliśmy, wczoraj w Bydgoszczy została przekroczona granica 30 stopni temperatury maksymalnej. Stacja IMGW odnotowała o godzinie 17.00 maksymalną temperaturę 30,8 stopnia, a temperatury ponad 30–stopniowe w godzinach od 14–tej do 19–tej.

Tym razem ciepły front [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:57

Front chłodny [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:21

Dziś może być o 1 lub nawet 2 stopnie cieplej. Zachmurzenie będzie małe lub bezchmurnie. Po południowych obrzeżach wyżu, znajdującego się nad zachodnią Rosją, napływa do nas gorące i suche powietrze znad stepów Kazachstanu, z domieszką powietrza wilgotnego, ale również gorącego znad morza Czarnego (na Krymie były niedawno intensywne ulewy i powodzie, spowodowane tamtejszym lokalnym niżem). Ciśnienie atmosferyczne nieznacznie spadnie.

Jutro pogoda bez większych zmian. W kolejnych dniach nad Europą zachodnią i częściowo środkową rozbuduje się niż, co może spowodować zmianę pogody we wtorek (jednak opady, jeśli w ogóle wystąpią, to będą niewielkie i krótkotrwałe). Spadek ciśnienia spowoduje wzrost prędkości wiatru, co zauważymy prawdopodobnie już jutro, a jeszcze wyraźniej w poniedziałek. 

Po mokrej wiośnie wchodzimy w okres letniej suszy.  

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.20, a zajdzie o 21.18. Dzień będzie trwał 16 godzin i 57 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor