Pogoda w Bydgoszczy 6 paź 07:41 | Redaktor
Słonecznie, ale bez ocieplenia [POGODA]

Dzisiaj będzie znacznie pogodniej niż wczoraj. Temperatura w dzień nie przekroczy jednak 10 stopni.

Pada i padać będzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:01

Deszcz będzie padał już dziś [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 25 wrz 05:50

Nadchodząca noc przyniesie spadki temperatury w okolice zera. Temperatura przy gruncie będzie jeszcze niższa, szczególnie przy nocnych rozpogodzeniach. Wynika to z oddziaływania klina wyżu znad morza Norweskiego. To on zablokował cyrkulację zachodnią i po swojej wschodniej stronie — jak pisaliśmy wczoraj — sprowadza chłodne powietrze z rodowodem arktycznym, a nawet okołobiegunowym.

W tej chłodnej i chwiejnej masie powietrza zachmurzenie będzie stopniowo wzrastać, ze względu na konwekcję i parowanie wilgotnego podłoża.

Blokada wyżowa trwać będzie stosunkowo krótko, już we wtorek niż znad Atlantyku przyniesie zupełnie inny typ pogody, a w drugiej połowie tygodnia, napływać będzie cieplejsze powietrze polarno morskie.

Dziś w Bydgoszczy będzie początkowo pogodnie, zachmurzenie będzie jedbak wzrastać do  umiarkowanego i dużego, mogą się zdarzyć po południu lub wieczorem przelotne deszcze. Temperatura maksymalna nie przekroczy dziś 10 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni będzie wzmagał odczucie chłodu.

W nocy temperatura minimalna może spać do +2 stopni, a lokalnie przy gruncie i w czasie rozpogodzeń nawet do zera i poniżej.

W poniedziałek zachmurzenie będzie umiarkowane, wzrastające do dużego. Raczej bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 8 – 10 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, zmieni kierunek na zachodni i północno–zachodni.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.58, a zajdzie o 18.13. Dzień będzie trwał 11 godzin i 14 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor