Pogoda w Bydgoszczy 11 gru 2017 | Redaktor
Na zimę poczekamy [PROGNOZA AKTUALIZACJA 15:45]

W nocy rozpogodzenia. Temperatura powyżej zera/fot. Wikipedia

Nocne opady śniegu mamy już szczęśliwie za sobą. Śnieg ten topnieje, bo nad ranem ociepliło się.

Sobota dość pogodna i ciepła [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:19

Chłodniejsza fala [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 24 wrz 07:13
Prognoza 15:45
 

Tak jak przewidywaliśmy, ociepliło się, a wiatr ucichł. W Bydgoszczy jest w tej chwili 5 stopni Celsjusza. Wieczorem i w nocy temperatura może spaść o 2-3 stopnie w związku z rozpogodzeniami, które powodują wypromieniowanie ciepła przez powierzchnię ziemi. Jednak chmury powrócą, a ponieważ nadal z południowego zachodu napływa ciepłe powietrze, rano ponownie się ociepli i jutro w ciągu dnia temperatura może wzrosnąć do maksymalnie 7 stopni.

Jednocześnie jednak zbliżać się będzie do nas front atmosferyczny, który jutro wieczorem wymieni powietrze ciepłe na chłodne a przed jego nadejściem będzie jutro wiać porywisty wiatr z prędkością do 70 km/h z zachodu. We wtorek począwszy od godzin rannych nastąpi też wzrost ciśnienia, które obecnie ustabilizowało się na poziomie 742 mm słupka rtęci (990 hPa).

Cały czas bez opadów.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 
 
Prognoza 11:30
 
Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami nad Bydgoszczą pojawiają się niewielkie rozpogodzenia, a temperatura rośnie,  rozpoczął się bowiem napływ ciepłego powietrza z południa. Potrwa on do jutra. Padać już dziś nie powinno, temperatura osiągnie + 5 stopni.  W nocy nieco spadnie, w związku z rozpogodzeniem i wypromieniowaniem ciepła, ale wkrótce będzie rosnąć dalej. Jutro będzie nawet 7 stopni, przy rosnącym ciśnieniu, bez opadów, ale też przy silniejszym wietrze (w porywach do 70 km/h).
 
Za dalszy rozwój sytuacji pogodowej będzie odpowiedzialny niż, którego centrum znajduje się obecnie nad północno-zachodnią Francją i będzie się szybko przemieszczać na północny wchód; jutro znajdzie się nad Bałtykiem. Front, który przemieszczać się będzie wraz tym niżem, dotrze do Bydgoszczy we wtorek wieczorem i zacznie wymieniać ciepłe powietrze na chłodniejsze, ale ciągle w obszarze temperatur dodatnich. Słupek termometru spadnie, ale jeszcze nie poniżej zera. Na prawdziwą zimę jeszcze poczekamy.
 
 
Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Prognoza 7:30
 
Nocne opady śniegu mamy już szczęśliwie za sobą. Śnieg ten topnieje, bo nad ranem  ociepliło się. Znad Saksonii i Czech, za frontem ciepłym, napływa bowiem fala ciepłego powietrza. W ciągu dnia będzie ono napływać nadal, wskutek czego temperatura, która jeszcze w nocy była w Bydgoszczy ujemna, wciąż rośnie i w ciągu dnia osiągnie około +5 stopni. Ciśnienie rano spadło do minimum - 739 mm Hg i zacznie powoli rosnąć, osiągając wieczorem 742 mm czyli 950 hPa. Będzie pochmurno, możliwe są jednak niewielkie i krótkotrwałe przejaśnienia. Wiatr coraz słabszy, wieczorem zanikający niemal zupełnie, z południa.
 
Proces ocieplenia kontynuowany będzie jutro, ale będzie to jego ostatni akcent, temperatura wzrośnie do 7 stopni i już po południu zacznie szybko spadać, a wiać zacznie porywisty wiatr, który zmieni kierunek na zachodni, osiągając nawet do 70 km/h. Ciśnienie zacznie szybko rosnąć. W środę znów bedzie około zera.    
 
Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor