Pogoda w Bydgoszczy 14 sty 2018 | Redaktor
Śnieżyca nadchodzi! Ostrzeżenie IMiGW

Ostrzeżenie IMiGW przewiduje śnieżycę z poniedziałku na wtorek

Pogodyn "Tygodnika Bydgoskiego" potwierdza, ale zauważa, to nie zima, raczej przeplatanka.

Pogodny wyż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 03:36
Gdybym miał najkrócej podsumować rozwój sytuacji pogodowej na najbliższy tydzień mógłbym to zrobić w dwóch słowach: wraca jesień. Niestety, bowiem w najbliższych dniach odbudowywać się będzie tak zwana strefowa cyrkulacja zachodnia, czyli wędrówka układów niżowych powstających nad Atlantykiem przez Europę i oczywiście przez Polskę. Jest to sytuacja charakterystyczna dla pogody jesiennej. W czasie meteorologicznej zimy bowiem silny wyż nad Rosją hamuje tę wędrówkę.
 
Przez kilka dni wydawało się że taka właśnie zimowa sytuacja zostanie wytworzona. Nadal jest nadzieja, że wędrówka niży zostanie ponownie zatrzymana, bo wyż odsunie się nad Syberię, ale nie zaniknie. Trudno jednak na ten temat powiedzieć dziś coś pewnego.
 
A tymczasem, wciąż jest nadzieja na jutrzejsze rozpogodzenia, zwłaszcza po południu.  Temperatura w Bydgoszczy wynosi - 5 stopni Celsjiusza i na tym poziomie powinna utrzymać się do jutra, kiedy nieco wzrośnie. We wtorek czeka nas śnieżyca i dalszy wzrost temperatury do około zera. Potem będziemy mieć prawdopodobnie przeplatankę jesieni i zimy. Na ponowne zatrzymanie tej kolejnej huśtawki przez wyż rosyjski jest szansa - być może - w przyszły weekend.  
 
 
Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor