Pogoda w Bydgoszczy 2 paź 08:14 | Redaktor
Sobota słoneczna i bez deszczu [POGODA]

Jesteśmy w zasięgu wyżu znad Rosji, od zachodu mamy skraj niżu znad północnego Atlantyku.

Znów frontowo, ale względnie ciepło [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:47

Pochmurno i wilgotno [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:02

Taki układ (wyż na wschodzie, a niż na zachodzie) zgodnie z prawami fizyki sprzyja napływowi powietrza z południa. Tak właśnie będzie i z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Zachmurzenie będzie dziś (po opadnięciu mgieł) małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna wyniesie około 18 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, południowy i południowo–wschodni. 

W nocy przewidywane jest zachmurzenie małe, temperatura minimalna wyniesie około 8 stopni.

Jutro temperatura bez więszych zmian, będzie nieco więcej chmur i trochę silniejszy wiatr. Następne dni też będą pogodne, zapowiada się okres tak zwanej złotej jesieni, prawdopodobnie na krótko zepsuje tę pogodę front chłodny, który ma przejść w połowie przyszłego tygodnia.

Być może niektórzy Czytelnicy zastanawiają się nad pozorną sprzecznością w naszych prognozach. Na przykład dziś piszemy, że napływa powietrze z południowego zachodu, a niżej przewidujemy wiatr południowo wschodni. Sprzeczności jednak w tym nie ma, gdyż jeśli piszemy o przepływach mas powietrza, mamy na mysli tendencje panujące nieco wyżej w atmosferze. W warstwie przyziemnej zaś przepływy te są modyfikowane przez tarcie powietrza o ziemię i ukształtowanie terenu, między innymi przez łańcuchy górskie. Dlatego kierunek wiatru zazwyczaj bywa nieco inny niż kierunek ogólnego przepływu mas powietrza.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.52, a zajdzie o 18.21. Dzień będzie trwał 11 godzin i 29 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor